E-vybory йдуть в Україну

Наталія ШевяховаUncategorizedLeave a Comment

13173892_10209360132899026_1842929720238971306_n

Про систему електронних виборів в Україні почали говорити у 2015 року. Експерти з електронного самоврядування обговорювали можливість, загрози і надбання такої системи в Україні. Зараз ми впритул наблизилися до реалізації цього плану.

У квітні 2016 року був зареєстрований законопроект щодо електронних виборів, який, зокрема, передбачає підрахунок електронних протоколів. Далі в планах – голосування за допомогою мобільних телефонів та ID-карток, інформує видання Закон і Порядок.

Система буде працювати так, що підрахунок електронних протоколів почнеться з місцевих вибороів, і лише коли е-вибори без перешкод і збоїв запрацюють у на локальних ділянках, вона убде впроваджуватися на виборах Президента та народних депутатів України.

До плюсів електронних виборів відносять те, що можливість фальсифікувати голоси – буде зведена до мінімуму, адже програму обманути фактично не можливо. Окрім цього, е-вибори дасть змогу оперативніше визначати результати голосування на виборах.

Експерт з електронного самоврядування, Яніка Мерило, на своїй сторінці у фейсбуку пише натспунне про тестування е-виборів: «Підвели підсумки по містах, де проводили електронний підрахунок протоколів (завантажували протоколи в онлайн і в реальному часі бачили, помилки, явку і результат). Поки вийшло підрахувати голоси у другому турі виборів мера Львова в жовтні. Цікаво, що 9% з протоколів були з помилками (а ви знаєте, який ризик і можливість фальсифікації протоколи з помилками)».

Яніка, зауважає що приблизно електронний підрахунок відрізнявся від результатів,я кі представило ЦВК  на 1,3%. підрахунку.  Це значне число і відсоток, такий аргумент може стати важливим і наочним для людей, які поки що тримають позицію нейтралітету у цьому питанні.

Додамо, що депутат Верховної Ради України, Сергій Лещенко, теж позитивно відгукнувся про таку ініціативу. У своєму блозі на УП, він звертає увагу, що електронне урядування (до якого входить е-голосування) допоможе Україні виявляти не лише корупцію, а й наявні шахрайські елементи у діяльності парламенту, зокрема і під виборів.