В Україні з’явиться єдиний портал електронного уряду

Наталія ШевяховаUncategorizedLeave a Comment

Команда волонтерів виграла грант від США на створення централізованого порталу, який буде забезпечувати обмін досвідом за електронною самоврядуванню між суспільством і держорганами. Про це повідомила Яника Мерило, експерт Агентства з питань електронного урядування України.

Портал E-progres стане центральним сервісом для обміну досвідом електронного уряду між муніципалітетами, громадськими та некомерційними організаціями з метою швидкого впровадження електронного уряду в Україні.

“На сьогоднішній день крім iGov немає фундаментальної платформи, яка б об’єднала дії, спрямовані на підтримку створення електронного уряду”, – вважає Яника Мерило. E-Progress дасть місцевим муніципалітетам інформацію і інструменти для реалізації електронних послуг і рішень, а також допоможе боротися з корупцією. Це значно прискорить розвиток електронного уряду в Україні.

Крім цього, на порталі також буде електронний рейтинг міст, які найдалі просунулися в питанні електронного управління. Це допоможе створити здорову конкуренцію між містами.

Яника Мерило впевнена, що E-progres допоможе не тільки перевести Україну на електронні послуги, а й значно зменшить корупцію, ефективно вплине на економіку держава.

Проектом займаються 350 волонтерів. Загальна база волонтерів становить приблизно 1000 чоловік. За даними Мерило, проект також підтримує український уряд: прем’єр-міністр, Агентство з питань електронного урядування та інші органи влади.