Портал громадянина: citіzen portal в Грузії

Наталія ШевяховаUncategorizedLeave a Comment

обкладинка

Оформити свідоцтво на підприємцьку діяльність за дві години не виходячи з дому, система онлайн тестування, яка вбила корупцію в університетах, а також, діти, які з середньої школи вміють на повну використовувати сервісні онлайн платформи – це Грузія станом на сьогодні. Незважаючи на те, що українці із захватом дивляться на технологічні можливості цієї країни, Грузія перебуває усього лише на 56 місці рейтингу ООН по розвитку електронного уряду. Україна на 20 сходинок нижче, але у нас про е-gov, поки лише говорять.

У 2013 році, Грузія запустила «платформу громадянина» – my.gov.ge. Веб-портал, на якому були зібрані дані усіх державних та приватних підприємств, це дозволяло за допомогою стаціонарного комп’ютера, оформити необхідні документи, отримати державну довідку, тощо. Та уже через рік Міністерство Юстицій, вирішило модернізувати сайт, перевівши його на мобільне користування. Після такого оновлення, надсилатися запити та отримувати інформацію стало можливо і без лептопа.

Портал дозволяє споживачам в електронному вигляді звернутися до державних установ і запитувати інформацію, яка їх цікавить про громадські чи державні організації. Творці платформи зазначають, що завдяки активній співпраці з «Microsoft» і «HP», з’явилася можливість побудови сучасних моделей взаємообміну між різними даними держструктур, а також пошук і використання державних електронних сервісів в одному онлайн-просторі.грузыя

Для використання «Порталу громадянина», користувач може застосувати як нове посвідчення особи, так і ім’я і пароль, який можна зареєструвати за допомогою одноразової процедури в будь-якому будинку юстиції.
Шляхом декількох простих комбінацій, реципієнт може отримати різного виду обслуговування, наприклад процеси, які пов’язані з  майном, соціальним обслуговуванням, охороною здоров’я, веденням бізнесу, або сплата комунальних послуг, штрафів і податків.

Зараз портал пропонує користувачам майже 70 видів електронного обслуговування і доступ до публічної інформації, яку підготували співробітники більше 400 державних органів.

У 2016 році у Грузії є всі шанси, щоб потрапити до 50-ти країн за рейтингом ООН по розвитку електронного уряду.