Blog #2. Он-лайн петиції: скарги та пропозиції

Наталія ШевяховаUncategorizedLeave a Comment

петицыя1

До вересня цього року, для того аби поскаржитися на погане державне сервісне обслуговування чи запропонувати ідею, яка б змогла підняти патріотичні настрої в країні, треба було писати офіційного листа до Президента України чи в Кабінет міністрів України. На обробку та розгляд листа в середньому йшло від 2-х тижнів до 3-х місяців, інколи і більше, а інколи взагалі повідомлення залишилася без відповідної реакції. Для того аби спростити процедуру офіційних звернень, громадські активісти часто закидали нинішній владі – ідею створення платформи із он-лайн петиціями. Електронні запроси до президента України та КадМіну – це один із ключових елементів розвитку “E-Goverment”. Приємо, що цей крок ми зробили. Хоча і не так швидко, як хотілося.

28 серпня в Україні запустили перший державний ресурс, на якому можна зареєструвати та запропонувати свою петицію у режимі “on-line”. Президент України, Петро Порошенко, підписав указ, в якому пояснюється алгоритм розгляду таких заяв.

Для того аби петиція дійшла до очей голови держави, вона повинна набрати більше 25 тисяч підписів. Питання, які піднімаються і стосуються державних та всеукраїнських проблем мають шанс набрати задану кількість підписів. Але, що стосується проблем у селі Городок на Рівненщині? Які шанси того, що петиція, в якій попросять відсторонити районого/місцевого/обласного суддю в пункті із населенням 5 тисяч, зможе набрати у 5 разів більше  голосів ніж саме населення?

Поки регіональні петиції не зустрічаються на сайті президента. Але рано чи пізно, цей момент наступить. І тільки за допомогою громадських відчайдухів, які будуть активно слідкувати за он-лайн петиціями, така заява матиме шанс на успіх. Коли ми говоримо про 25 тисяч в умовах країни – це нормально. Але коли ми говоримо про 25 тисяч в умовах українського районого центру – це космічно багато.

Найбільшу кількість голосів набрали такі петиції:
Законодавчо затвердити право громадян України на захист.

До кінця збору підписів залишилося – 87 днів
Кількість підписів -22043

Скасування розмитнення і акцизного податку на імпорт авто.

До кінця збору підписів залишилося – 87 днів
Кількість підписів – 10404.

Подача закону про відміну депутатської недоторканості на засідання Верховної ради, 31 серпня.

До кінця збору підписів залишилося – 87 днів
Кількість підписів – 6272.

Лише після того, як одна із справ набере потрібну кількість голосів, громадяни країни зможуть оцінити ефективність діяльності і доцільність роботи такого ресурсу в Україні. Про досвід он-лайн петицій в інших країнах читайте у нашому наступному матеріалі.

Наталія Шевяхова