Реформування за допомогою комп’ютерних ігор: досвід Америки, Ізраїлю та Грузії

Наталія ШевяховаUncategorizedLeave a Comment

Картинка: socl.ru

Будь-яке реформування починається із підпису законопроекту. Але якщо його не підтримує народ, то скоріше за все нічого доброго із реформи не вийде. Оригінальний та дієвий спосіб, зацікавити у реформуванні державних структур придумали американці – створення комп’ютерної гри на тематику реформи. IT4REFORM, розповість про досвід використання комп’ютерних ігор для реформування трьох різних країн.

 

Америка – «America’s Army 1, 2, 3»

 

Першою грою, яка відкрито заявила про своє пропагандиське призначення, є «America’s Army» також відома як «Army Game Project». Перша частини гри вийшла у 2002 році. Автором ідеї «America’s Army» вважають

Картинка: socl.ru

Картинка: socl.ru

полковника Кейсі Вардинскі, який запропонував таким чином створити привабливий імідж американської армії. По сюжету гри перед бойовими діями, гравець повинен пройти спеціальну підготовку, яка імітує навчання в армії. Під час навчання гравець – справжній солдат, який стрибає, повзає, стріляє, кидає гранати і бореться з поганими хлопцями.

 

Експерт із ігрової інженерії Сергій Гальонкін вважає, що «America’s Army» – це найяскравіший приклад відкритої, хоч і малоефективної державної пропаганди, про що свідчить швидке закриття проекту. Остання частина вийшла у 2009 році, а Міністерство оборони США скоротило фінансування гри і закрило студію у місті Емервілі, яка випустила третю частину гри.

Картинка: MediaSapiens

Картинка: MediaSapiens

 

Ізраїль – «IDF Ranks» та «Timocco»

 

У 2012 році уряд Ізраїлю запустив комп’ютерну гру під назвою IDF Ranks – Ізраїльські Сили Оборони. За своїм сюжетом проект нагадує America’s Army, тільки дію відбуваються на території Ізраїлю. Проект має характер зовнішньої державної пропаганди, оскільки націлений не лише на жителів Ізраїлю, а й нgameguyzruа користувачів зарубіжних країн, яких запрошують до рядів «віртуальної армії». Як нагороди гравці отримують медалі та підвищення.

 

Але на відміну від американського досвіду, IDF Ranks, набрала великої популярності серед користувачів і була успішним елементом реформування системи армії.

 

У 2014 році, Саріт Тресер, запустив відеогру – «Timocco», яка допомагає лікарям працювати із дітьми. Як професійний терапевт, Саріт розумів, що діти дуже люблять комп’ютерні та відеоігри, і саме вони зможуть підвищити їхню мотивацію до лікування. Тому аби діти отримували задоволення від діагностики, була запущена відео гра, яка є додатком до їхньої терапії.

Генеральний директор Timocco, Еран Арден, в своєму інтерв’ю для jn1.tv сказав:«У нас є 50 ігор, які дають можливість працювати з різними вадами та порушеннями рухових функцій. Платформа дозволяє працювати з дітьми з церебральним паралічем і обмеженим діапазоном рухів. Ці ігри також дозволяють розвивати навички спілкування у дітей з аутизмом. Наша технологія моніторингу дозволяє дитині з обмеженими руховими можливостями грати в гру, роблячи маленькі руху, що поступово розвиває м’язовий тонус і покращує рухові навички».

Картинка: gamebase.info

Картинка: gamebase.info

Окрім цього, організатори гри створили спеціальну платформу – Tele-therapy. Її завдання – забезпечити обмін даними між терапевтом в поліклініці і дитиною вдома. Використовуючи Інтернет, лікуючий лікар, перебуваючи в своєму кабінеті, може стежити за тим, як його пацієнти виконують завдання протягом тижня. Дитина при цьому може залишатися вдома. Йому не обов’язково регулярно відвідувати клініку.
Грузія – «Поліція»

Грузія за допомогою комп’ютерної гри реформувала та відновила споганений імідж грузинської поліції. У 2011 році, Міністерство внутрішніх справ Грузії презентувало гру формату 3D, яка так і називалася – «Поліція».

Гра виконана в кращих традиціях комп’ютерного «екшену», але в цьому проекті, сюжет стандартного екшену був змінений. Якщо у типовому жанрі такої гри бандити і мафіозі – знищують велику кількість поліцейських, то в грузинському ж варіанті все навпаки. Гравцям пропонується пройти шлях, починаючи від рекрута місцевої поліції. У ході розробки «Поліції», творці програми провели консультації з фахівцями поліцейської академії, які повідали про основні нюанси роботи грузинських правоохоронців.

Картинка:digit.ru

Картинка:digit.ru

Усі місії відбуваються у грузинській столиці і в інших регіонах країни. Гра безкоштовна і доступна двома мовами: грузинською та англійською. Серед традиційних завдань поліцейського, гравці також можуть пройти місію, пов’язану із розкриттям шпигунської мережі.

Саме так за допомогою розваг можна вплинути і допомогти у реформуванні певного сектору. Ігри – це універсальний вид мистецтва, який погружає вас у суть і робить учасником події. Якщо використовувати такий спосіб реформування, то успіхів добитися удвічі простіше.