Redonbass: карта зруйнованих об’єктів на Сході України

adminLinkLeave a Comment

rendonbas

Через воєнні дії у Донецькій та Луганській області, інфраструктура регіонів знаходиться у пошкодженому стані. Аби відслідковувати зруйновані об’єкти,  SocialBoost, створив інтерактивну мапу руйнування на Донбасі Redonbass.

Більшу частину сайту займає карта, де різними кольорами відмічені будівлі, що зазнали руйнувань. На мапі можна знайти пошкоджені об’єкти  житлові та адміністративні будинки, вузи, підприємства, лінії електропередач, тощо.

«Мета проекту – це створення  так званої «Road map», а саме інструкції, для держави, яка зможе використати ту інформацію, що ми збираємо для відновлення зруйнованих об’єктів. Зараз ми створюємо спільноти волонтерів, які абсолютно коректно, точно і репрезентативно відображатимуть максимальну кількість об’єктів. Дані, які збирають волонтери – це геолокаційна інформація, оцінка ступеня руйнування об’єкта та фото будівлі» – розповідає Гурський Віктор, керівник проекту  Redonbass.

Якщо не рахувати волонтерів, то над моніторингами зруйнованих житлових об’єктів працює 6 осіб. Кожен охочий може долучитися і додати інформацію на сайт, проте це не означає, що усі дані потраплять на Redonbass і будуть поміченими на карті. Перед цим користувач проходить системну перевірку.

«Основна трудність з якою ми стикнулися – це не релевантний вміст, спам і так далі. У нас працює модератор, який відслідковує надіслану інформацію, перевіряє її і лише потім публікує. Спочатку користувач проходить верифікацію, модератор телефонує до користувача і переконується що це не бот, а жива людина. Потім перевіряє інформацію в інтернеті щодо тієї чи іншої території та об’єкта. Звіряється з сервісами  Яндекс та Google, наскільки та місцевість відповідає фотографії, яка повинна бути обов’язкова прикріплена до даних. Кожен користувач проходить  три стадії верифікації. Відсотків на 99,9% всі об’єкти відповідають дійсності» –  запевняє керівник проекту.

У майбутньому проект планується передати Агентству з питань відновлення Донбасу. Хоча точної дати Віктор Гурський не називає. Фактично і юридично агентство уже існує, але поки не функціонує як повинно. «Зараз ми працюємо над проектом і чекаємо, коли зможемо передати Redonbass. Поки, що у нас додано 1,5 тисяч об’єктів, за нашими даними їх орієнтовно 6 тисяч, тому нам ще треба багато працювати».

Команда розробників просить долучатися до проекту і доповнювати мапу інформацією, аби показати Україні та світові реальні наслідки воєнних дій на Сході України.

Наталія Шевяхова