«Народний проект» – це свідомий шлях до розвитку технологічних та інноваційних проектів в Україні» – Артем Ковальчук

adminLinkLeave a Comment

В Україні проектом чи благодійною організацією, яка збирає гроші на АТО, нікого не здивуєш. На потреби армії можна пожертвувати у магазинах, університетах, аптеках та навіть у маршрутках. Не оминуло це також Інтернет сферу. Чи не найбільшою онлайн-платформою для благодійних внесків в Україні є «Народний проект. Всеукраїнський центр волонтерів» . Організація співпрацює з волонтерськими групами не лише в галузі розвитку та підтримки потреб армії, а й у сферах медицини та науки. «IT4Reform» поспілкувалися з координатором проекту Артемом Ковальчуком про специфіку роботи благодійного онлайн-ресурсу.

– З чого починався сайт «Народний проект»?
Мотивом для створення сайту слугувала ескалація військового конфлікту на Чонгарі (140 км від Миколаєва), де розташувався український батальйон 79-й ОАЕМБр для оборони нового кордону з Кримом. Це відбувалося наприкінці березня. Першими на заклик допомогти армії відгукнулися працівники IT-індустрії, які зайнялися розробкою онлайн-платформи для «Народного проекту». Спільними зусиллями «Народного Проекту» для бригади менш ніж за місяць було зібрано 1,5 млн. грн. Ці гроші військові витратили на найсучасніше екіпірування.

Особливістю «Народного проекту» є те, що ми звітуємо про кожну витрачену гривню. Велика частина донорів – бізнесмени і корпорації, основною вимогою яких  є прозорість і ефективність у  роботі проекту.

фото на пам’ять з десантником 25-ї бригади Валерієм Ананьєвим

– Як виникла ідея об’єднання волонтерських груп?
Ідея була не стільки в об’єднанні волонтерських груп, як у створенні та наданні платформи для систематизації збору коштів в реальному часі з абсолютно прозорою звітностю.  Існує дуже багато волонтерських організацій, діяльність яких представлена лише у соцмережах. Ми ж, насамперед, пропонуємо вийти на більш високий рівень, тим самим збільшуючи кількість зібраних коштів завдяки нашій відкритості та довірі з боку донорів.

– А як відбувається процес відбору волонтерів?
Ми ретельно перевіряємо діяльність волонтерів перед тим, як розміщувати їх проекти на сайті. Дуже важливою є репутація та відуки про їхню діяльність. Після того, як волонтер запропонував свій проект, він має передати необхідні дані по ньому та контакти військових, з якими попередньо все узгодив. Після цього волонтер має взяти на себе зобов’язання використовувати придбані або передані матеріальні цінності за призначеням та надавати звіти у вигляді фото/відео зйомки з актами прийому-передачі державного зразка, що мають гербову печатку військової частини та підпис вповноваженої особи.

– Скільки людей працює над проектом?
Наразі залучено більше сотні волонтерів.

– Перше, на що звертаєш увагу, коли потрапляєш на сайт, – це незвичний дизайн як для благодійної організації. Чим вмотивована така графіка?
А що саме незвичного?) Користувач, що потрапив на сайт «Народного проекту», одразу може віділити для себе проект, який найбільше його зацікавить. Наразі існує три основні категорії проектів: армія, охорона здоров’я та соціальні. У кожному з них міститься  дві основні підкатегорії – опис та звіт, окрім того є своя стрічка новин. Все створено з метою спрощення пошуку інформації на сайті та відслідковування діяльності «Народного проекту».

– Ваш сайт вирізняється не лише дизайном, а й роботою у сфері науки. Не боялися йти на такий ризик?
Це скоріше свідомий шлях до розвитку технологічних та інноваційних проектів в Україні. Ми завжди раді підтримати перспективні ідеї, які мають тенденції розвитку та втілення у різних сферах діяльності, наприклад  у військовій справі чи в медицині.

 -Чи співпрацюєте ви з Міністерством оборони?
Ми співпрацюємо з МО у багатьох напрямках. Для нас важливо розуміти чим може забезпечити наших військових Міністерство та  що необхідно «перекрити» з боку волонтерів. Маю зазначити, зараз вирішуються завдання для підвищення прозорості тендерів із закупівлі речового забезпечення. Хороший приклад – це організація державного підприємства при Міністерстві оборони, що забезпечує сили для проведення спеціальних операцій. Для цього був створений проект “Волонтерський десант”, де робота волонтерів розділена на ряд комітетів, кожен з яких вирішує певні завдання. Волонтери, які зараз працюють у Міністерстві, всі до одного пройшли перевірку на поліграфі, тому у нас немає сумніву щодо їх чесності та компетенції.

– У вашої організації дуже інноваційний підхід та методика роботи, у вас не було остраху, що це може не спрацювати в Україні?
Маючи мотивацію та велике бажання до позитивних змін в Україні, у нас небуло інших думок, окрім того, що все вдасться. 🙂

сертифікат меценатів на 800 тис. грн. (проект Банк шкіри)

– На що українці активніше жертвують гроші, на наукові чи армійські проекти? Як думаєте, з чим це пов’язано?
Враховуючи те, що більшість наших наукових проектів, таких як: Перший народний танк,  Перший народний комплекс БПЛА, Народний тепловізійний приціл, Дистанційний бойовий модуль “Шабля” можна безпосередньо віднести до армійських, з впевненістю можу сказати, що люди проявляють надзвичайну цікавіть та активно їх підтримують. Варто також нагадати, що проекти у сфері медицини та клітинних технологій (Банк шкіри та Біотех-реабілітація)  викликають неабияку увагу, бо на сьогодні ми вже маємо більше 12 вилікуваних поранених, яким загрожувала ампутація кінцівок. Що найголовніше, наразі багато хто з них готовий продемонструвати результати їх лікування.

– Як плануєте далі розвивати проект?
Як і всі українці, ми сподіваємось, що війна колись закінчиться. Тоді ми зможемо приділити увагу таким сферам як культура, освіта, розвиток інфраструктури та ін.

Також ми плануємо розробити нову версію сайту, яка буде ще функціональнішою. Це зробить нашу роботу ефективнішою.

Спілкувалася Наталія Шевяхова